Gdy pytamy przedsiębiorców skąd przychodzą do Ciebie klienci, ponad 90% odpowiada, że z polecenia.

Udział w Towarzystwach Biznesowych jest więc poszerzeniem źródła poleceń dla swojej firmy. Ale nie tylko!

Dołącz do TB

Oglądanie

Możliwość prelekcji

Nagrania

Podczas webinarów zdobywasz wiedzę od praktyków biznesów i ekspertów z wielu dziedzin. Dodatkowo możesz poznać innych przedsiębiorców i wymienić się z nimi rekomendacjami.

Możesz sam poprowadzić webinar! W ten sposób przedstawisz swoje usługi i produkty oraz dotrzesz do nowych klientów.

Otrzymujesz dostęp do nagrań wszystkich webinarów wraz z sesją autoprezentacji. W ten sposób będziesz mógł wrócić do webinaru kiedy zechcesz.

Co zyskujesz dzięki uczestnictwu w Webinarach?

W trakcie rocznego członkostwa powiększysz sieć swoich kontaktów i znajomości.

Te relacje pozostaną Ci już na lata, także po zakończeniu członkostwa.

Nie tyle ważne jest kto jest Członkiem danej grupy, jaka firma... częściej o wiele ważniejsze jest kogo znają te osoby.

Najwięcej rekomendacji jest zawsze między firmą członkowską a znajomym innej firmy członkowskiej. Na podstawie badania Robina Dunbara każdy z nas ma minimum 200 osób wokół siebie, z którymi ma relacje. Łatwo jest więc się domyśleć do jakiego grona ludzi jesteśmy w stanie dotrzeć w krótkim czasie.

Dzięki uzyskanym kontaktom będziesz miał o wiele łatwiej przejść przez problemy swoje lub firmy lub znaleźć nowych pracowników. Większość przedsiębiorców mówi, że najlepszych pracowników pozyskali z polecenia.

Towarzystwa Biznesowe są dla ludzi, którzy lubią pomagać i chcą się rozwijać. Pomoc to nie tylko przeprowadzenie staruszki na drugą stronę ulicy lub udział w akcji charytatywnej, pomoc to także wsparcie koleżanki lub kolegi w biznesie. Dlatego w TB chodzi o to, aby nastawić się najpierw na pomaganie. Najwięcej korzystają Członkowie, którzy najwięcej pomagają. Dzięki temu działa reguła wzajemności i pomoc wraca do takich osób.

Ważne jest, aby otwarcie komunikować też swoje obecne potrzeby w oparciu o aktualne problemy lub cele jakie ma firma. Bez otwartości albo jasnego komunikowania potrzeb, ludzie nie będą wiedzieć jak pomóc.

Czym networking w TB na pewno nie jest:

-Rozdawnictwem wizytówek
-MLMem
-Sprzedawaniem
-Lataniem po wydarzeniach biznesowych
-Spotkaniem kawowo-towarzyskim
-Kumoterstwem

Członkostwo w TB to także realizacja nowych pomysłów biznesowych w swojej branży lub wejście w nowe branże. Poznasz ludzi, którzy być może staną się nowymi wspólnikami.

Dzięki ogromnej wiedzy wielu Członków TB następuje transfer wiedzy biznesowej między praktykami.

Wymieniasz się doświadczeniami na temat swoich problemów lub wyzwań firmowych.

Wzajemnie zapobiegamy problemom, które mogą się pojawić w przyszłości. Nie pozostajesz osamotniony w tym wszystkim.

Badania pokazują, że najskuteczniejsi ludzie świata najczęściej poświęcają czas na sprawy niepilne, ale ważne. Na bazie matrycy Eisenhowera wyraźnie widać, że najefektywniejsi ludzie koncentrują się przede wszystkim na zapobieganiu problemów, rzetelnym wykonywaniu codziennych obowiązków, budowaniu relacji z innymi ludźmi (także poznawaniu nowych osób), szukaniu nowych możliwości rozwiązań oraz planowaniu swoich działań. To właśnie robimy w Towarzystwach Biznesowych.

źródło: magdalenawojtkowiak.pl

Mówi się, że ci którzy znają się na wszystkim - nie znają się na niczym. Przedsiębiorca nie jest w stanie znać się na wszystkim, dlatego idealnym rozwiązaniem jest otoczenie swojej firmy specjalistami z różnych branż. Steve Jobs mówił, że sukces jego zarządzania tkwił w tym, że co tylko mógł zlecał mądrzejszym od siebie.

O tym jak w pełni wykorzystać swoje członkostwo w TB jest nawet książka:

Sprawdź!

Wytrawni networkerzy charakteryzują się takimi 14 nawykami:

1. Często pytają ludzi: Jak mogę Ci pomóc?
2. Chętnie dowiadują się o tym jak sprzedawać biznes znajomych i udostępniają ich posty w social mediach
3. Dowiadują się kto jest klientem ich znajomych, aby pomagać ich klientom
4. Dbają o relacje poprzez słowa uznania, konkretną pomoc, wspólnie spędzany czas, prezenty i wsparcie mentalne
5. Spotykają się osobiście 1 na 1, aby lepiej się poznać i swoje firmy
6. Rzetelnie służą, poprzez jak najwyższej jakości produkty i usługi
7. Otwarcie, profesjonalnie i precyzyjnie proszą o pomoc w oparciu o swój problem lub cel
8. Prezentują się w taki sposób, że łatwo zapamiętać czym się zajmują i czego potrzebują
9. Zarządzają relacjami poprzez profesjonalne narzędzie wspierające automatyzację (CRM)
10.Zachowują równowagę między relacjami rzeczywistymi a wirtualnymi
11.Wykorzystują różne okazje do nowych biznesów, chętnie integrują się z innymi
12.Często dziękują za udzieloną pomoc i są wdzięczni
13.Zawsze przypominają się, gdy sprawa utknęła komunikacyjnie, a oni są stroną przychodową
14.Potrafią odmówić w udzieleniu rekomendacji dla osób, których nie znają

To nieprawda, że networking jest wyłącznie dla ekstrawertyków, ponieważ badania pokazują, że introwertycy są o wiele lepsi w słuchaniu i pomaganiu. Oczywiście, ludzie towarzyscy mają większą łatwość w nawiązywaniu relacji, natomiast introwertycy skuteczniej pomagają, a to bardzo ważne w networkingu.

Są 3 najczęstsze powody, dla których ktoś nie otrzymuje rekomendacji:

1. Brak poczucia wdzięczności. Ludzie raczej nie angażują swojego czasu i energii w pomaganie, jeśli nie ma w nich chęci odwzajemnienia się za pomoc. Ktoś mógł dawać kontakty, ale nic z nich nie wynikało.

2. Niezrozumiała potrzeba. Ktoś opowiedział o swoim wyzwaniu, ale w taki sposób, że ludzie nie wiedzą jak pomóc. Niezrozumiały język, nie budzący żadnych skojarzeń jak pomóc.

3. Za słaba relacja między tymi osobami, brak zaufania i wiarygodności. Ciężko jest polecić kogoś kogo nie znamy.

Bardzo dobrym sposobem na korzystanie z pomocy Członków jest ogólnopolska, zamknięta grupa dla Członków Towarzystw Biznesowych na facebooku. Warto umieszczać tam regularnie swoje prośby, zwłaszcza jeśli nie dotyczą spraw lokalnych. Czerpiemy wówczas z kontaktów i wiedzy Członków z całej Polski.

Jeśli regularnie zgłaszamy swoją prośbę i nie ma na nią odpowiedzi, to warto formułować ją w inny sposób, tak aby zrodziła nowe skojarzenia jak można pomóc. Np. jakie branże ostatnio z tego korzystały, albo historie docierania do nas klientów.

Oto kroki, do których zachęcamy zaraz po wstąpieniu do Towarzystw Biznesowych

1. Spotykaj się regularnie z Członkami 1 na 1, aby lepiej ich poznać i ich firmy. Najczęściej z osobami, gdzie zachodzi najwięcej punktów styku.
2. Zamieszczaj regularnie na grupie ogólnopolskiej Członkowie Towarzystw Biznesowych na Facebooku swoje prośby. To nie zadziała, jeśli sam nie będziesz pomagał, gdy możesz.
3. Podziel swój biznes na różne gałęzie, w których działasz. Przy każdej z nich wypisz firmy, do których chcesz dotrzeć (także imiona i nazwiska osób decycyjnych) i regularnie komunikuj o tym w swojej grupie. Opowiadaj sukcesywnie o najbliższym celu w firmie i sposobach jak można Ci pomóc, aby go osiągnąc.
4. Zaprezentuj swoją firmę na śniadaniu, kolacji lub webinarze biznesowym podczas części prelekcyjnej. Daj się zapamiętać i podziel się wiedzą ze swojej branży.
5. Bierz udział w wydarzeniach integracyjnych. Niektórzy największe biznesy zrobili w trakcie takich imprez.
6. Zapoznaj się z materiałami dotyczącymi wykorzystania członkostwa w TB:
Książka: www.bit.ly/ksiazkanetworking
Szkolenie: www.TowBiz.pl/networking-dziala
Po dołączeniu do TB regularnie, co tydzień otrzymujesz podpowiedź jak wykorzystać członkostwo.
7. Odwiedzaj inne grupy TB w Polsce i zagranicą.
8. Zaprezentuj swoją firmę w innym mieście.
9. Bierz udział w konferencjach ogólnopolskich, zjazdach Członków TB.
10. Odwiedź wszystkie miasta TB w Polsce i zagranicą jako uczestnik lub prelegent.
11. Weź udział w 3 dniowym seminarium z dr Wongiem z Singapuru: Miracles of Capital nt. modeli biznesowych.

Networking można więc bardziej porównać do siania ziarna niż polowania. Oczywiście zdarza się, że bezpośrednio na spotkaniu pozyskamy klienta, ale bardziej chodzi o sianie informacji na temat swojej firmy, po to, aby czasem po tygodniu, czasem po 3 miesiącach, a czasem po kilku miesiącach zebrać oczekiwany plon korzyści.

Roczne członkostwo w TB można więc porównać do karnetu na siłownie. Nie jest to usługa typu fryzjer, w której nic nie robię, siadam, płacę i mam oczekiwany efekt. To bardziej karnet, który wymaga ode mnie wykonania pewnej pracy, aby osiągnąć korzyści.

Najlepszą praktyką jest więc stanie się widocznym i zdobycie zaufania, po to, aby móc później cieszyć się zyskami. Jeśli ktoś prowadzi firmę, w której klientem mogą być podmioty z całej Polski, wówczas świetnym rozwiązaniem jest tzw. turystyka networkingowa, czyli nawiązanie relacji z firmami z różnych regionów.

Jeśli chcesz dołączyć do Towarzystw Biznesowych zapraszamy do udziału w 1 z 4 opcji:

1) Pakiet śniadania z kolacjami. Składka roczna w tym wypadku wynosi 2500 zł netto rocznie + ok. 30 zł netto opłaty za catering od spotkania (FV za catering kwartalnie). Na wszystko masz fakturę VAT. W tym wariancie jest zasada wyłączności branżowej, czyli masz gwarancję, że nie będzie konkurencji w grupie, w której się uczestniczy. Jeśli nie możesz być na każdym spotkaniu, można wyznaczyć osobę reprezentującą. Natomiast doświadczenie podpowiada nam, że osoby najbardziej aktywne, najbardziej korzystają z naszej oferty i składka zwraca się wielokrotnie.

Dołączając masz dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, na której jest prawie 500 właścicieli firm z całej Polski. Jako Członek TB jest też możliwość uczestnictwa w spotkaniach w 17 miastach, w których działamy.

2) Kolacje Biznesowe. Tu składka wynosi 3000 zł netto rocznie i jest to już całkowita opłata. W tej kwocie wliczona jest składka i catering. Są to spotkania raz w miesiącu wieczorem. W tej opcji jednak nie ma zasady wyłączności branżowej.

3) Mamy też propozycje dla dużych firm i tych, którzy z dużymi współpracują czyli Klub Towarzystw Biznesowych. Są to comiesięczne kolacje biznesowe w Warszawie, na które przyjeżdżają firmy z całej Polski. Tam abonament wynosi 25000 zł netto rocznie. Prelegent zazwyczaj jest osobą rozpoznawalną i cenioną, a prelekcja dotyczy najciekawszych topowych tematów biznesowych.

4) E-abonament. Tu nie trzeba być fizycznie na naszych spotkaniach, ale czerpać korzyści z bycia częścią społeczności. Ma się dostęp do ogólnopolskiej grupy gdzie są wszyscy Członkowie oraz do biblioteki szkoleń. W tym wypadku e-abonament wynosi 2500 zł netto/rocznie.

Aby dołaczyć do opcji 1 lub 2 trzeba wypełnić
deklaracje online pod tym linkiem:
www.towbiz.pl/deklaracja

Aby dołączyć do opcji 3:
www.towbiz.pl/deklaracjaktb

Aby dołączyć do opcji 4:
www.towbiz.pl/euczestnictwo

Szybko

Wygodnie

Skutecznie

wypełniasz e-deklarację członkowską, opłacasz abonament roczny i od razu korzystasz!

otrzymujesz rekomendacje, których akurat potrzebujesz.

rozwijasz swój biznes, nawiązujesz długofalowe relacje biznesowe i podnosisz swoje umiejętności, a to wszystko dzięki networkingowi!

Dlaczego akurat MY?

 • Jesteśmy jedyną organizacją w Polsce, która stawia wartości katolickie, biznes i networking w jednym szeregu.
 • Nie jesteśmy MLM-em! Na naszych spotkaniach nie ma rywalizacji pod tytułem "Kto zaprosi więcej gości?" albo "Kto wystawi więcej rekomendacji?"
 • My sobie pomagamy nawzajem, a nie ze sobą rywalizujemy!
 • Naszymi Członkami są firmy małe, średnie i duże z wielu różnych branż.
 • Naszym celem jest, by na liście najbogatszych ludzi na świecie większość stanowili katolicy.
 • Pomagamy naszym Członkom skutecznie rozwijać swoje firmy i stać katolickimi miliarderami.
 • Chcemy zmieniać nie tylko Twój biznes na lepsze - chcemy zmieniać świat na lepsze!

Możesz zostać Członkiem Towarzystw Biznesowych:

Bez względu na to czym się zajmujesz

Bez względu na wielkość firmy

Bez względu na swoje doświadczenie

Jakie są korzyści?
 • dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku
 • darmowe webinary
 • darmowe szkolenie online z networkingu
 • ekspozycja w wyszukiwarce firm
 • możliwość uczestnictwa w spotkaniach networkingowych
 • wsparcie innych Członków Towarzystw Biznesowych
 • newsletter z bieżącymi informacjami i ofertami
 • preferencyjne warunki uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Towarzystwa Biznesowe i partnerów

Zyskasz dostęp do społeczności networkingowej firm z całej Polski

Dołącz do społeczności nastawionej na pomaganie!

17

21

400

miast w całej Polsce

grup networkingowych

przedsiębiorstw

z różnych branż

Opinie naszych Członków mówią same za siebie!

Zdobądź klientów, partnerów biznesowych i inwestorów bez wychodzenia z domu!

DOŁĄCZ!

Dla kogo jest e-Uczestnictwo?

 • Nie masz czasu na regularne spotkania, ale chcesz korzystać z wiedzy, rekomendacji i oferty Towarzystw Biznesowych.
 • Chcesz poszerzać swoją wiedzę biznesową bez wychodzenia z domu?
 • Jesteś introwertykiem i nie lubisz chodzić na spotkania networkingowe.
 • Nie wiesz czy standardowy abonament Ci się zwróci i chcesz wypróbować opcję online.

Jak zostać e-Członkiem?

1. Wypełnij e-deklarację.

2. Opłać roczny abonament w wysokości 2500 zł netto.

3. Personel Towarzystw Biznesowych dokona weryfikacji Twojego zgłoszenia na podstawie Kodeksu Etycznego.

4. Zaczniesz korzystać z pełnej oferty

Jaka to jest wartość?

Ok. 50 spotkań rocznie w grupie przedsiębiorców - 5000 zł

Ponad 600 gości, przedsiębiorców na spotkaniach grup - 3000 zł

Dostęp do biblioteki szkoleń i materiałów szkoleniowych - 5000 zł
(2 szkolenia z networkingu + ponad 50 biznesowych webinarów)

Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku dla Członków TB - Właścicieli MŚP (450 kontaktów) - 2000 zł

Bezpłatne uczestnictwo w Warsztatach - 2000 zł

Bezpłatne Webinary dla Członków TB (8 miesięcznie) - 4000 zł

Dostęp do narzędzi TB (lista rekonstrukcji kontaktów, pytania na spotkania 1 na 1 itp.) - 1000 zł

Wdrożenie i mentoring (Autoresponder, Konsultacje z Dyrektorem, Zarządem) - 2000 zł

SZACUNKOWO RAZEM: 24.000 PLN
E-Abonament to 2500 zł netto / rocznie

Wystarczy, że wypełnisz e-deklarację i opłacisz roczny abonament.

Dołącz!
Regulamin e-Uczestnictwa

Wybierz najlepszy pakiet

Pakiet
PODSTAWOWY

Pakiet
MEDIUM

Pakiet
PRESTIGE

dostęp do zamkniętej grupy
na Facebooku dla Członków TB

spotkania online dla lokalnych przedsiębiorców

szkolenie networkingowe online

darmowe webinary

CENA PAKIETU

2500 ZŁ

CENA PAKIETU

darmowe webinary

szkolenie networkingowe online

spotkania online dla lokalnych przedsiębiorców

dostęp do zamkniętej grupy
na Facebooku dla Członków TB

3500 ZŁ

pakiet 3 szkoleń online

 • 3 metody na podwojenie biznesu
 • 3 rzeczy o biznesie, których nauczył mnie singapurski miliarder
 • Jak się nie przejmować, prowadzić biznes i rozwijać ród?

pakiet 3 ebooków

 • 109 powodów, dla których warto mieć dzieci
 • katoliccy miliarderzy
 • equity crowdfunding

dostęp do nagrań z konferencji Żyj w Obfitości

spotkania online dla lokalnych przedsiębiorców

dostęp do zamkniętej grupy
na Facebooku dla Członków TB

szkolenie networkingowe online

darmowe webinary

pakiet 3 szkoleń online

 • 3 metody na podwojenie biznesu
 • 3 rzeczy o biznesie, których nauczył mnie singapurski miliarder
 • Jak się nie przejmować, prowadzić biznes i rozwijać ród?

pakiet 3 ebooków

 • 109 powodów, dla których warto mieć dzieci
 • katoliccy miliarderzy
 • equity crowdfunding

dostęp do nagrań z konferencji Żyj w Obfitości

7500 ZŁ

CENA PAKIETU

dedykowana kampania webinarowa

 • copywriting
 • grafiki
 • landing page
 • kampania GoogleAds i FB Ads
 • doradztwo marketingowe
 • możliwość promocji swoich usług i produktów podczas webinaru

tytuł sponsora 10-lecia Towarzystw Biznesowych

 • informacja w social media i newsletterze
 • ekspozycja logotypu na stronie internetowej

Pakiet srebrny

Wybierz najlepszy pakiet

Pakiet
PODSTAWOWY

dostęp do zamkniętej grupy
na Facebooku dla Członków TB

spotkania online dla lokalnych przedsiębiorców

szkolenie networkingowe online

darmowe webinary

pakiet 3 szkoleń online

 • 3 rzeczy o biznesie
 • singapurski miliarder
 • jak prowadzić biznes
 • 109 powodów
 • katoliccy miliarderzy
 • equity crowdfunding

pakiet 3 ebooków

dostęp do nagrań z konferencji Żyj w Obfitości

dedykowana kampania webinarowa

 • copywriting
 • grafiki
 • landing page
 • kampania GoogleAds i FB Ads
 • doradztwo marketingowe
 • możliwość promocji swoich usług i produktów podczas webinaru

tytuł sponsora 10-lecia Towarzystw Biznesowych

Pakiet srebrny
 • informacja w social media i newsletterze
 • ekspozycja logotypu na stronie internetowej

Pakiet
MEDIUM

Pakiet
PRESTIGE

CENA PAKIETU

2500 ZŁ

3500 ZŁ

7500 ZŁ

Jeśli potrzebujesz coś doprecyzować proszę o kontakt.

kontakt@towarzystwabiznesowe.pl

Tel. +48 535 050 590